Současné projekty

Místní akční plán rozvoje vzdělávání ORP Šlapanice III.

Číslo projektuCZ.02.3.68/0.0/0.0/20_082/0022990
Evropské strukturální a investiční fondy
Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání
Nositel projektuMístní akční skupina Slavkovské bojiště, z.s.
Naše školaZapojení do aktivit projektu:
Vzdělávání pedagogů formou seminářů, webinářů a jiných forem výuky během školního roku
Výjezdní zasedání ředitelů škol spojené se sdílením dobré praxe
Rozvíjení technických dovedností a manuální zručnosti u dětí I. stupně ZŠ

Rozvoj manuální zručnosti prostřednictvím šití u žáků I. stupně ZŠ

Realizace projektu1. 7. 2022 – 30. 11. 2023
Koordinátor v ZŠMgr. Ondřej Dostalík
Cíl projektuRozvíjet aktivní spolupráci místních aktérů při plánování dalšího rozvoje vzdělávání na území ORP Šlapanice. Prostřednictvím budování partnerství, znalostních kapacit, společného akčního plánování a implementace akčního plánu bude docházet k rozvoji spolupráce v území za využití participativních metod.

Šablony JAK – ZŠ a MŠ Kanice

Projekt je zaměřen na personální podporu škol, společné vzdělávání dětí a žáků a podporu extrakurikulárních a rozvojových aktivit..

Číslo projektuCZ.02.02.03/00/22_002/0001323
OP Výzkum, vývoj a vzdělávání
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Naše školaPříjemce dotace na realizaci výstupů a jednotek výstupů aktivit zjednodušeného projektu
Zahájení realizace projektu1. 9. 2022
Ukončení realizace projektu31. 8. 2024
Mgr. Ondřej Dostalík
Cíl projektuProjekt je zaměřen na jedno z/kombinaci následujících témat: personální podpora, osobnostně sociální a profesní rozvoj pracovníků ve vzdělávání, inovativní vzdělávání dětí/žáků/účastníků zájmového vzdělávání, spolupráce s rodiči dětí, žáků, účastníků zájmového vzdělávání a veřejností

Z projektu bude škola financovat školního psychologa.

Žádost

Plakát – povinná publicita projektu

Digitalizace – realizace investice 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace Národního plánu obnovy

Cílem aktivity je financovat vybavení škol moderními pomůckami rozvíjejícími informatické myšlení žáků. Nejedná se o klasické stolní počítače, projektory nebo síťové prvky, ale o vybavení nad rámec tohoto základního. Dalším cílem je vytvořit školní mobiliář přenosných elektronických zařízení, které je možné zapůjčovat žákům.

Plakát projektu

Součást projektuNárodní plán obnovy, komponenta 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace
Realizátor projektuEvropská unie – Next generation EU
Naše školaPříjemce účelové dotace
Zahájení realizace projektu1. 1. 2022
Ukončení realizace projektu31. 12. 2022
Mgr. Ondřej Dostalík
Cíl projektuCílem projektu je vybavit školu digitálními pomůckami podporujícími rozvoj informatického myšlení u žáků. Dále vytvořit školní mobiliář přenosných elektronických zařízení, které je možné zapůjčovat žákům.

Mateřská škola z projektu zakoupila dva digitální fotoaparáty, digitální mikroskop, velkou sadu pomůcek Albi (tužky a knížky) a Bee Bota s podložkami.

V části Prevence digitální propasti škola zakoupila 3 notebooky.

Základní škola plánuje zakoupit 3D tiskárnu s filamenty, stavebnice robota kompatibilního se systémem Arduino, systém micro:bit, případně monitory nebo software.

Více informací o projektu

Šablony III. – ZŠ a MŠ Kanice

Plakát projektu

Číslo projektuCZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0017972
OP Výzkum, vývoj a vzdělávání
Zahájení realizace projektu1. 9. 2020
Ukončení realizace projektu31. 8. 2022
Mgr. Ondřej Dostalík
Cíl projektuCílem projektu je rozvoj v oblastech, které škola/školské zařízení určí jako prioritní pro svůj rozvoj a budoucí směřování: personální podpora, osobnostně sociální rozvoj, společné vzdělávání dětí a žáků, podpora extrakurikulárních a rozvojových aktivit, aktivity rozvíjející ICT, spolupráce s rodiči dětí a žáků, spolupráce s veřejností

Z projektu bude škola financovat speciální pedagožku a realizovat projektové dny v MŠ a ZŠ.

Žádost

Plakát – povinná publicita projektu