72 hodin – Ruku na to

2 Říj

Žáci Základní školy a Mateřské školy Kanice v okrese Brno-venkov se v pátek 12. října zapojí do projektu 72 hodin – Ruku na to. I když bude škola procházet rozsáhlou rekonstrukcí, postaráme se o to, aby prostředí naší školy bylo stále pěkné a upravené.
Budeme uklízet rozlehlý pozemek kolem školy- park. Shrabeme listí, zazimujeme školní arboretum, vyčistíme hřiště mateřské školky. Součástí naší aktivity bude i úklid veřejného minihřiště a přilehlých ploch.
Tento projekt bude provázet i výstava s názvem: Kouzlo podzimu, která bude instalována na hale školy.
Naším cílem je povzbudit zájem žáků o ekologickou práci v přírodě, naučit žáky vážit si své práce i práce jiných a vést žáky k důslednosti, odpovědnosti a samostatnosti.

Prosíme rodiče, jestli by nám ve čtvrtek 11. 10. mohli poslat na tradiční podzimní výstavku přebytky úrody ze zahrádek, nejlépe trvanlivé ovoce a zeleninu. Děkujeme.